| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB4321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10833 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB4321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB4321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.32k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB4321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB4321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB4321V is new and unused, you can buy ERA-3AEB4321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB4321V.
| UPW1H2R2MDD1TD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1H2R2MDD1TD.pdf | |
| 400MXK330MEFCSN25X35 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXK330MEFCSN25X35.pdf | |
| UHE2A270MPD1TA | 27µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE2A270MPD1TA.pdf | |
| UPW2FR47MPD | 0.47µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2FR47MPD.pdf | |
| 400BXF27MEFC18X16 | 27µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 400BXF27MEFC18X16.pdf | |
| 381LX181M315J032 | 180µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX181M315J032.pdf | |
| B41689K8337Q001 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 636 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41689K8337Q001.pdf | |
| MAL215926181E3 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.17 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215926181E3.pdf | |
| B43508A9337M87 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9337M87.pdf | |
| 63MXG6800MEFCSN35X30 | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 63MXG6800MEFCSN35X30.pdf | |
| B43540A5397M87 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5397M87.pdf | |
| 382LX472M200N082 | 4700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX472M200N082.pdf | |
| KMH63VN682M35X40T2 | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH63VN682M35X40T2.pdf | |
| SMG100VB22RM8X11LL | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.027 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG100VB22RM8X11LL.pdf | |
| B43084A9335M | 3.3UF 400V 10X16 SINGLE END | B43084A9335M.pdf |