| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB433V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB433V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB433V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB433V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB433V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB433V is new and unused, you can buy ERA-3AEB433V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB433V.
| EEU-FM1V182 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1V182.pdf | |
| LGN2G391MELB40 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2G391MELB40.pdf | |
| LGR2G101MELZ35 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2G101MELZ35.pdf | |
| UPW0J101MDD1TA | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW0J101MDD1TA.pdf | |
| 515D335M100JA6AE3 | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D335M100JA6AE3.pdf | |
| 50YXJ220MT810X16 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXJ220MT810X16.pdf | |
| AVE226M63F24T-F | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7.54 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE226M63F24T-F.pdf | |
| 10ZL2200MG412.5X20 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ZL2200MG412.5X20.pdf | |
| B43601A2477M80 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A2477M80.pdf | |
| 160MXC1200MEFCSN25X45 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 160MXC1200MEFCSN25X45.pdf | |
| B43501B9277M60 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9277M60.pdf | |
| MAL215627332E3 | 3300µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 74 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215627332E3.pdf | |
| MALIEYN07CV468H02K | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 56 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07CV468H02K.pdf | |
| 100MXC5600MEFCSN35X50 | 5600µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 100MXC5600MEFCSN35X50.pdf | |
| 604D201F200JP7 | 200µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D201F200JP7.pdf |