| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB5232V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 39010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 52.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB5232V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB5232V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 52.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB5232V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB5232V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB5232V is new and unused, you can buy ERA-3AEB5232V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB5232V.
| AFK226M16C12T-F | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M16C12T-F.pdf | |
| EKMG100ELL471MHB5D | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG100ELL471MHB5D.pdf | |
| LGR2W151MELC30 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2W151MELC30.pdf | |
| 381LX331M250J022 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX331M250J022.pdf | |
| LGU1C223MELC | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1C223MELC.pdf | |
| UFG1E220MDM1TD | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E220MDM1TD.pdf | |
| ECA-2WM2R2B | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2WM2R2B.pdf | |
| 25YXG1000MEFCGA12.5X20 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25YXG1000MEFCGA12.5X20.pdf | |
| MALREKB05JS310N00K | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.99 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05JS310N00K.pdf | |
| UUN1A222MNQ1MS | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1A222MNQ1MS.pdf | |
| 476TTA250M | 47µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 7.055 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 476TTA250M.pdf | |
| SLPX271M400C7P3 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX271M400C7P3.pdf | |
| B43305E2277M67 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 470 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2277M67.pdf | |
| B43601B9157M | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 720 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9157M.pdf | |
| B43501E107M82 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.33 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E107M82.pdf |