| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB6190V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 619 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB6190V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB6190V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 619 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB6190V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB6190V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB6190V is new and unused, you can buy ERA-3AEB6190V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB6190V.
| SK470M063ST | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.54 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK470M063ST.pdf | |
| ECE-T1KP123FA | 12000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 28 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T1KP123FA.pdf | |
| 860020578020 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020578020.pdf | |
| UUG2A331MNQ1MS | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2A331MNQ1MS.pdf | |
| USW1C330MDD1TE | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1C330MDD1TE.pdf | |
| EKYA630ELL221MJ20S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKYA630ELL221MJ20S.pdf | |
| UTT1H470MPD1TA | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1H470MPD1TA.pdf | |
| EGXE630EC5471MK30S | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXE630EC5471MK30S.pdf | |
| B41866C7228M000 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 28 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41866C7228M000.pdf | |
| 250USC330MEFCSN25X25 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 250USC330MEFCSN25X25.pdf | |
| 672D825H250DM3C | 8.2µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D825H250DM3C.pdf | |
| B43305C9277M80 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 500 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C9277M80.pdf | |
| B43501E2188M | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E2188M.pdf | |
| UVZ1C102MPH | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1C102MPH.pdf | |
| MVY50VE331ML17TR | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | MVY50VE331ML17TR.pdf |