| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB680V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 68 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB680V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB680V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 68 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB680V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB680V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB680V is new and unused, you can buy ERA-3AEB680V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB680V.
| EEU-FR1C221B | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1C221B.pdf | |
| UCS2D470MHD1TO | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2D470MHD1TO.pdf | |
| LLS1V822MELA | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1V822MELA.pdf | |
| LGY1V472MELZ35 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1V472MELZ35.pdf | |
| UVK2G100MPD1TD | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2G100MPD1TD.pdf | |
| USW1C100MDD1TP | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1C100MDD1TP.pdf | |
| MAL211890504E3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 560 mOhm @ 100Hz 4000 Hrs @ 125°C | MAL211890504E3.pdf | |
| TVA1437 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1437.pdf | |
| 381LX681M250J042 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX681M250J042.pdf | |
| MAL216258152E3 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 137 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216258152E3.pdf | |
| KMG400VB22RM12X25LL | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 18.082 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | KMG400VB22RM12X25LL.pdf | |
| B41043A2568M | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41043A2568M.pdf | |
| CL31B105KBHNNNE | 1µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B105KBHNNNE.pdf | |
| FK18C0G1H562J | 5600pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK18C0G1H562J.pdf | |
| CC0201KRX7R5BB472 | 4700pF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CC0201KRX7R5BB472.pdf |