| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB6810V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 681 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB6810V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB6810V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 681 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB6810V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB6810V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB6810V is new and unused, you can buy ERA-3AEB6810V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB6810V.
| UFW1A102MPD1TD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1A102MPD1TD.pdf | |
| LGU2F471MELC | 470µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2F471MELC.pdf | |
| UPJ1C221MPD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1C221MPD.pdf | |
| MALREKB05DD268L00K | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.56 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05DD268L00K.pdf | |
| UAS2D151MHD6 | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2D151MHD6.pdf | |
| EKMM201VSN821MQ45S | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM201VSN821MQ45S.pdf | |
| 672D336F100DM5J | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.55 Ohm @ 120Hz | 672D336F100DM5J.pdf | |
| 36DX752G015AA2A | 7500µF 15V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX752G015AA2A.pdf | |
| MAL212383479 | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 7.6 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212383479.pdf | |
| SMH35VN183M35X40T2 | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 23 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH35VN183M35X40T2.pdf | |
| JMK325BJ226MM-T | 22µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | JMK325BJ226MM-T.pdf | |
| CGA4J1X7R0J685M125AC | 6.8µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J1X7R0J685M125AC.pdf | |
| GRM155R71C273KA01D | 0.027µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R71C273KA01D.pdf | |
| C315C390J1G5TA | 39pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | C315C390J1G5TA.pdf | |
| CL21B103KBANNNL | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B103KBANNNL.pdf |