| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB6811V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB6811V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB6811V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.81k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB6811V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB6811V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB6811V is new and unused, you can buy ERA-3AEB6811V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB6811V.
| EMZA100ADA330MD61G | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMZA100ADA330MD61G.pdf | |
| UPW0J330MDD6TP | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW0J330MDD6TP.pdf | |
| UVY1J330MED1TD | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1J330MED1TD.pdf | |
| 25PK4700MEFC16X25 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25PK4700MEFC16X25.pdf | |
| UHV1V470MDD | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHV1V470MDD.pdf | |
| UKL1V221KPD1TD | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1V221KPD1TD.pdf | |
| MAL214635152E3 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214635152E3.pdf | |
| MAL203858222E3 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203858222E3.pdf | |
| 250MXC680MEFCSN30X35 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXC680MEFCSN30X35.pdf | |
| MALIEYH07BC427L02K | 2700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 107 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BC427L02K.pdf | |
| B43601B5277M62 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5277M62.pdf | |
| E32D500LPN153MA67M | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21.3 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500LPN153MA67M.pdf | |
| CG432U035R3C | 4300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG432U035R3C.pdf | |
| E32D500HPN393MC79M | 39000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10.1 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN393MC79M.pdf | |
| 383LX132M450B092V | 1300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 140 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 383LX132M450B092V.pdf |