| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB6982V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB6982V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB6982V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 69.8k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB6982V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB6982V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB6982V is new and unused, you can buy ERA-3AEB6982V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB6982V.
| UKL1E100KDDANA | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1E100KDDANA.pdf | |
| UUL1HR33MCL1GS | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1HR33MCL1GS.pdf | |
| EMVA6R3ADA330MD55G | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA6R3ADA330MD55G.pdf | |
| UPS2A100MED | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2A100MED.pdf | |
| USP1A220MDD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1A220MDD.pdf | |
| UHD1E331MPD1TA | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1E331MPD1TA.pdf | |
| MALREKA05DC333F00K | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 560 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05DC333F00K.pdf | |
| MALREKE00FE333JG0K | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 362 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00FE333JG0K.pdf | |
| MALREKB00FG410H00K | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 160 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FG410H00K.pdf | |
| B43858C4686M9 | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C4686M9.pdf | |
| UBX1H221MPL | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1H221MPL.pdf | |
| 381LX151M350H022 | SNAPMOUNTS | 381LX151M350H022.pdf | |
| AFK337M80P44B-F | 330µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 170 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | AFK337M80P44B-F.pdf | |
| 500D107M100EF2A | 100µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D107M100EF2A.pdf | |
| TVA1170 | 2000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1170.pdf |