| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB7152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB7152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB7152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 71.5k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB7152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB7152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB7152V is new and unused, you can buy ERA-3AEB7152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB7152V.
| EEA-GA1C100 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1C100.pdf | |
| AVE107M16E16T-F | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3.32 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE107M16E16T-F.pdf | |
| UCY2C221MHD3TN | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C221MHD3TN.pdf | |
| UHV1E561MPD | 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1E561MPD.pdf | |
| UEP1J220MPD1TA | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1J220MPD1TA.pdf | |
| 63TXW100MEFC6.3X30 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 63TXW100MEFC6.3X30.pdf | |
| EKZN6R3ELL822MK35S | 8200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN6R3ELL822MK35S.pdf | |
| EKMM800VSN122MQ25S | 1200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In | EKMM800VSN122MQ25S.pdf | |
| B43252H2477M | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252H2477M.pdf | |
| MAL202145103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 58 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202145103E3.pdf | |
| LKS1J682MESA | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1J682MESA.pdf | |
| B41554E8339Q | 33000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41554E8339Q.pdf | |
| MAL212854478E3 | 4.7µF 10V Aluminum Capacitors Radial 43 Ohm @ 100Hz | MAL212854478E3.pdf | |
| C1210C332JCGACTU | 3300pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C332JCGACTU.pdf | |
| CL05B103KO5NCNC | 10000pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B103KO5NCNC.pdf |