| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB7320V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 732 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB7320V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB7320V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 732 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB7320V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB7320V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB7320V is new and unused, you can buy ERA-3AEB7320V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB7320V.
| LP822M035H3P3 | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 51 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP822M035H3P3.pdf | |
| AFK226M63E16T-F | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.2 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M63E16T-F.pdf | |
| UPV1C121MGD | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1C121MGD.pdf | |
| AHA335M2AE16B-F | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA335M2AE16B-F.pdf | |
| SEK2R2M350ST | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.63 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK2R2M350ST.pdf | |
| B41821A4338M | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 120 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | B41821A4338M.pdf | |
| EMLE6R3ADA331MHA0G | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C | EMLE6R3ADA331MHA0G.pdf | |
| ESMH250VSN123MQ35S | 12000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH250VSN123MQ35S.pdf | |
| ESMH350VSN153MR40S | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 28 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VSN153MR40S.pdf | |
| B43504A227M | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 610 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A227M.pdf | |
| B41605A7308M9 | 3000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 31 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A7308M9.pdf | |
| ESMH451VND152MB80T | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VND152MB80T.pdf | |
| B43521C567M | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 270 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43521C567M.pdf | |
| MAL210616104E3 | 100000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210616104E3.pdf | |
| MLP203M025EB0D | 20000µF 25V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 34 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP203M025EB0D.pdf |