| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB7321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB7321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB7321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.32k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB7321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB7321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB7321V is new and unused, you can buy ERA-3AEB7321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB7321V.
| ECA-2EHG330 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2EHG330.pdf | |
| 381LQ331M450A032 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 553 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ331M450A032.pdf | |
| UMV1C220MFD1TP | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1C220MFD1TP.pdf | |
| ELXY350ELL121MJC5S | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY350ELL121MJC5S.pdf | |
| LNX2V222MSEF | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2V222MSEF.pdf | |
| 35MS722MEFCT56.3X7 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 35MS722MEFCT56.3X7.pdf | |
| 10MS7220MEFCT56.3X7 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 10MS7220MEFCT56.3X7.pdf | |
| UKT1C100MDD | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1C100MDD.pdf | |
| EEU-EB1J331B | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1J331B.pdf | |
| 100RX30100M12.5X20 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C | 100RX30100M12.5X20.pdf | |
| UCY2G270MHD | 27µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G270MHD.pdf | |
| EKXJ351ELL221MM45S | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351ELL221MM45S.pdf | |
| EKMH451VNN561MA60M | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VNN561MA60M.pdf | |
| LLG2D332MELC50 | 3300µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2D332MELC50.pdf | |
| MAL210455331E3 | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 396 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210455331E3.pdf |