| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB7322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 73.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB7322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB7322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 73.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB7322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB7322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB7322V is new and unused, you can buy ERA-3AEB7322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB7322V.
| UPW0J152MPD | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW0J152MPD.pdf | |
| 860020473010 | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020473010.pdf | |
| UVZ2V101MHD | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2V101MHD.pdf | |
| 860040675008 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860040675008.pdf | |
| UKL1E331MPD1TD | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E331MPD1TD.pdf | |
| 16THV220M8X10.5 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 16THV220M8X10.5.pdf | |
| LGJ2E181MELA | 180µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2E181MELA.pdf | |
| 36DX103F100BF2A | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX103F100BF2A.pdf | |
| ECE-A1HKS010 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HKS010.pdf | |
| AVEK476M25F24T-F | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5.6 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | AVEK476M25F24T-F.pdf | |
| C0402C562K5RACTU | 5600pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C562K5RACTU.pdf | |
| 251R14S160GV4T | 16pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S160GV4T.pdf | |
| C0603C183K4RACTU | 0.018µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C183K4RACTU.pdf | |
| C2012X5R1C155K125AA | 1.5µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X5R1C155K125AA.pdf | |
| FK18C0G2A681J | 680pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK18C0G2A681J.pdf |