| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB7681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB7681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB7681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.68k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB7681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB7681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB7681V is new and unused, you can buy ERA-3AEB7681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB7681V.
| UPJ1E221MPD6TD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E221MPD6TD.pdf | |
| UCL0J182MNL1GS | 1800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL0J182MNL1GS.pdf | |
| ESY158M010AH5AA | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 23 mOhm @ 100kHz 4000 Hrs @ 105°C | ESY158M010AH5AA.pdf | |
| 860080773006 | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860080773006.pdf | |
| ULD1V330MDD1TD | CAPACITOR | ULD1V330MDD1TD.pdf | |
| UES1HR47MDM1TA | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1HR47MDM1TA.pdf | |
| MAL215090187E3 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL215090187E3.pdf | |
| B43455B4478M | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455B4478M.pdf | |
| MAL210465472E3 | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210465472E3.pdf | |
| UPW1C272MHH | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1C272MHH.pdf | |
| UVZ1H682MRH | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1H682MRH.pdf | |
| B41042A4827M | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A4827M.pdf | |
| C0402C331JAGAC7867 | 330pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C331JAGAC7867.pdf | |
| GMK316B7225KLHT | 2.2µF 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GMK316B7225KLHT.pdf | |
| C3216JB2J103K115AA | 10000pF 630V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216JB2J103K115AA.pdf |