| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB7682V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 76.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB7682V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB7682V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 76.8k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB7682V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB7682V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB7682V is new and unused, you can buy ERA-3AEB7682V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB7682V.
| UPW1H101MPD | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1H101MPD.pdf | |
| ECA-2AM3R3 | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2AM3R3.pdf | |
| 865060462010 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865060462010.pdf | |
| 861141484012 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 861141484012.pdf | |
| 381LQ821M350A452 | 820µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 202 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ821M350A452.pdf | |
| 860240375008 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860240375008.pdf | |
| EEU-FM1A332B | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1A332B.pdf | |
| UVP1J3R3MDD1TA | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1J3R3MDD1TA.pdf | |
| 515D337M025CC6AE3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D337M025CC6AE3.pdf | |
| MALREKE05JS468C00K | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE05JS468C00K.pdf | |
| B41851A7478M | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A7478M.pdf | |
| MALREKV00JG233XG0K | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8.04 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00JG233XG0K.pdf | |
| 400SXG120MEFCSN22X30 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400SXG120MEFCSN22X30.pdf | |
| B43501A1687M67 | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1687M67.pdf | |
| MAL205856222E3 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205856222E3.pdf |