| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB820V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 17384 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB820V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB820V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB820V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB820V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB820V is new and unused, you can buy ERA-3AEB820V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB820V.
| UWT1V330MCL1GB | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1V330MCL1GB.pdf | |
| 6.3TZV100M5X6.1 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 6.3TZV100M5X6.1.pdf | |
| UMT0G330MDD1TP | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT0G330MDD1TP.pdf | |
| 35ZLJ1500MGC16X20 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35ZLJ1500MGC16X20.pdf | |
| UKW1E332MHD1TN | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E332MHD1TN.pdf | |
| UBX1C332MHL | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 150°C | UBX1C332MHL.pdf | |
| ULH2E7R5MNL1GS | 7.5µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4000 Hrs @ 125°C | ULH2E7R5MNL1GS.pdf | |
| B41858D3338M9 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D3338M9.pdf | |
| B41252B128M | 1200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B128M.pdf | |
| MAL202114152E3 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 245 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202114152E3.pdf | |
| TVA1702 | 4µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1702.pdf | |
| 672D477H012DM3D | 470µF 12V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D477H012DM3D.pdf | |
| B43505A9157M60 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 590 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A9157M60.pdf | |
| B41789A5158Q001 | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 65 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41789A5158Q001.pdf | |
| B43501A6157M | 150µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 880 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A6157M.pdf |