| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB822V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB822V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB822V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB822V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB822V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB822V is new and unused, you can buy ERA-3AEB822V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB822V.
| EMVY630ARA221MKE0S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY630ARA221MKE0S.pdf | |
| LGN2D681MELZ40 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D681MELZ40.pdf | |
| ESMG350ELL682MP40S | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG350ELL682MP40S.pdf | |
| UUX1E331MNL1GS | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUX1E331MNL1GS.pdf | |
| 861111483001 | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861111483001.pdf | |
| ECA-1HHG100I | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG100I.pdf | |
| MALREKA00AA122L00K | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00AA122L00K.pdf | |
| UPJ1V330MED1TA | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1V330MED1TA.pdf | |
| UUG2E220MNQ1MS | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2E220MNQ1MS.pdf | |
| MAL213228689E3 | 68µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.6 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213228689E3.pdf | |
| MAL202128681E3 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 199 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202128681E3.pdf | |
| 672D226F100CD4D | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D226F100CD4D.pdf | |
| 200HXC390MEFCSN22X35 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 200HXC390MEFCSN22X35.pdf | |
| MALIEYH07AB433J02K | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 109 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AB433J02K.pdf | |
| B43305B5477M | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B5477M.pdf |