| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB8251V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB8251V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB8251V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.25k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB8251V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB8251V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB8251V is new and unused, you can buy ERA-3AEB8251V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB8251V.
| UPW1V4R7MDD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V4R7MDD.pdf | |
| UVK1E103MHD | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1E103MHD.pdf | |
| EKXJ451ELL121MM45S | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ451ELL121MM45S.pdf | |
| UPB2G181MRD | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2G181MRD.pdf | |
| EKY-250ELL101MF11D | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-250ELL101MF11D.pdf | |
| UPM1A181MED1TA | 180µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1A181MED1TA.pdf | |
| EMLE350ADA4R7ME73G | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | EMLE350ADA4R7ME73G.pdf | |
| AFC336M50F24T-F | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC336M50F24T-F.pdf | |
| B41896C3688M | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 56 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | B41896C3688M.pdf | |
| SLP471M220C3P3 | 470µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP471M220C3P3.pdf | |
| SLP151M420C5P3 | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.212 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP151M420C5P3.pdf | |
| 672D566H040CD5C | 56µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D566H040CD5C.pdf | |
| WBR150-75A | 150µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR150-75A.pdf | |
| B43504E2188M7 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 80 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2188M7.pdf | |
| UPB1H2R2MDD1TA | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1H2R2MDD1TA.pdf |