| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB8451V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB8451V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB8451V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.45k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB8451V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB8451V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB8451V is new and unused, you can buy ERA-3AEB8451V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB8451V.
| EKZN630ELL391MK20S | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN630ELL391MK20S.pdf | |
| EEU-FC1C681L | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C681L.pdf | |
| ESMQ251VSN122MA35S | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ251VSN122MA35S.pdf | |
| UTS1E470MDD1TD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1E470MDD1TD.pdf | |
| MAL214869479E3 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214869479E3.pdf | |
| LAK2G390MELZ20 | 39µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G390MELZ20.pdf | |
| EKMH251VNN221MR20T | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH251VNN221MR20T.pdf | |
| 672D107H050DT5C | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D107H050DT5C.pdf | |
| MAL205651332E3 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205651332E3.pdf | |
| B43305G2827M | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305G2827M.pdf | |
| EEU-TA1H1R0BJ | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1H1R0BJ.pdf | |
| C0603X7S0J473M030BB | 0.047µF 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X7S0J473M030BB.pdf | |
| CL10A225MP8NNNC | 2.2µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10A225MP8NNNC.pdf | |
| CGA4J1X7R1E335M125AC | 3.3µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J1X7R1E335M125AC.pdf | |
| CL21F105ZOCNNND | 1µF 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21F105ZOCNNND.pdf |