| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB9090V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB9090V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB9090V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 909 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB9090V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB9090V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB9090V is new and unused, you can buy ERA-3AEB9090V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB9090V.
| B43584E2478M | 4700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584E2478M.pdf | |
| LGX2H271MELC40 | 270µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2H271MELC40.pdf | |
| 50YXH180MEFC8X20 | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 50YXH180MEFC8X20.pdf | |
| EGXE351ELL4R7MJ20S | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EGXE351ELL4R7MJ20S.pdf | |
| ELXV500EMC681MK35S | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV500EMC681MK35S.pdf | |
| B41858D3338M | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D3338M.pdf | |
| 380LX392M063J022 | SNAPMOUNTS | 380LX392M063J022.pdf | |
| 400KXW100MEFC14.5X40 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400KXW100MEFC14.5X40.pdf | |
| ESMH500VNN682MR35T | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VNN682MR35T.pdf | |
| E81D630VNN562MA40T | CAP ALUM 5600UF 63V RADIAL | E81D630VNN562MA40T.pdf | |
| 53D153F025JP6E3 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D153F025JP6E3.pdf | |
| MAL210258471E3 | 470µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 279 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210258471E3.pdf | |
| MAL210258681E3 | 680µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 196 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210258681E3.pdf | |
| 36DX332F350DF2C | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX332F350DF2C.pdf | |
| C3216X5R0G107M160AB | 100µF 4V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X5R0G107M160AB.pdf |