| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB911V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB911V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB911V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB911V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB911V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB911V is new and unused, you can buy ERA-3AEB911V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB911V.
| 450HXG470MEFCSN35X45 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450HXG470MEFCSN35X45.pdf | |
| B41456B8159M | 15000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B8159M.pdf | |
| ELXZ6R3ELL331MFB5D | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXZ6R3ELL331MFB5D.pdf | |
| EEU-FC2A120 | 12µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A120.pdf | |
| UPW1V100MDD6TE | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V100MDD6TE.pdf | |
| 10YXG470MEFC8X9 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10YXG470MEFC8X9.pdf | |
| EKMQ6R3ELL472MK20S | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ6R3ELL472MK20S.pdf | |
| MAL214038471E3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214038471E3.pdf | |
| UUJ2W220MNQ1ZD | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2W220MNQ1ZD.pdf | |
| 511D157M063CG5D | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.01 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D157M063CG5D.pdf | |
| MAL209426271E3 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 630 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209426271E3.pdf | |
| EET-UQ2W471LA | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2W471LA.pdf | |
| EKMW451VSN821MA50S | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW451VSN821MA50S.pdf | |
| B43511C9687M80 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 140 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C9687M80.pdf | |
| MLS263M7R5EA0C | 26000µF 7.5V Aluminum Capacitors FlatPack 51 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS263M7R5EA0C.pdf |