| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB9311V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB9311V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB9311V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.31k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB9311V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB9311V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB9311V is new and unused, you can buy ERA-3AEB9311V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB9311V.
| UVR1H100MDD | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H100MDD.pdf | |
| SLP681M400H4P3 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 488 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP681M400H4P3.pdf | |
| EEE-0GA221SP | 220µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-0GA221SP.pdf | |
| LGN2G121MELY35 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2G121MELY35.pdf | |
| LGY1V822MELA40 | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1V822MELA40.pdf | |
| 6.3ZL330MEFC6.3X11 | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 6.3ZL330MEFC6.3X11.pdf | |
| 50YXJ220M10X16 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXJ220M10X16.pdf | |
| UPW1J121MPD1TD | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1J121MPD1TD.pdf | |
| EEV-TG1K331UM | 330µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1K331UM.pdf | |
| UPT2D681MRD6 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2D681MRD6.pdf | |
| MALREKE00FG410F00K | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 159 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00FG410F00K.pdf | |
| 517D228M035EN6AE3 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D228M035EN6AE3.pdf | |
| EPAG451ELL390MK35S | 39µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EPAG451ELL390MK35S.pdf | |
| 380LX121M315J012 | 120µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX121M315J012.pdf | |
| ESMG350ELL472MP30S | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG350ELL472MP30S.pdf |