| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB9531V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB9531V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB9531V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.53k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB9531V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB9531V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB9531V is new and unused, you can buy ERA-3AEB9531V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB9531V.
| EEU-FC1E470 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E470.pdf | |
| UMT1H0R1MCD2TP | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1H0R1MCD2TP.pdf | |
| 380LX221M450H452 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 754 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX221M450H452.pdf | |
| 35MS733MEFCTZ6.3X7 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 35MS733MEFCTZ6.3X7.pdf | |
| ESMG500ELLR22ME11D | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG500ELLR22ME11D.pdf | |
| UKT0J331MED | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT0J331MED.pdf | |
| 517D337M6R3AA6AE3 | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D337M6R3AA6AE3.pdf | |
| 25YXA1000MEFCT810X20 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 25YXA1000MEFCT810X20.pdf | |
| UCY2C680MPD | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C680MPD.pdf | |
| SLP273M010C7P3 | 27000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 27 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP273M010C7P3.pdf | |
| SLPX221M350C3P3 | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 905 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX221M350C3P3.pdf | |
| EGPD350ELL622MM35H | 6200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 19 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD350ELL622MM35H.pdf | |
| B43504C2108M87 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C2108M87.pdf | |
| B43510A6397M7 | 390µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 300 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A6397M7.pdf | |
| E37X451HPN182MCB7M | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 51 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X451HPN182MCB7M.pdf |