| Manufacturer Part Number: | ERA-3AED69R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 69.8 OHM 0.5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AED69R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AED69R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 69.8 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AED69R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AED69R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AED69R8V is new and unused, you can buy ERA-3AED69R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AED69R8V.
| ECE-A1CKA101 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CKA101.pdf | |
| MALREKA00AA247FL0K | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.95 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00AA247FL0K.pdf | |
| 227BPA025M | 220µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.507 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 227BPA025M.pdf | |
| 757D227M025CC4D | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 493 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 757D227M025CC4D.pdf | |
| ESMH101VNN222MA25S | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VNN222MA25S.pdf | |
| LAK2G181MELZ50 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G181MELZ50.pdf | |
| B43540A2687M7 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2687M7.pdf | |
| B43510A9188M | 1800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 80 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A9188M.pdf | |
| CGH351T500V2C | 350µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 692 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | CGH351T500V2C.pdf | |
| 36DX513G040DC2A | 51000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX513G040DC2A.pdf | |
| UHE1J271MPT | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1J271MPT.pdf | |
| UPW2V470MHH | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2V470MHH.pdf | |
| KMG350VBR47M6X11LL | 0.47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 846.383 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | KMG350VBR47M6X11LL.pdf | |
| B41043A5397M | 390µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41043A5397M.pdf | |
| B43082A5225M | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082A5225M.pdf |