| Manufacturer Part Number: | ERA-3AED7322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 73.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AED7322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AED7322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 73.2k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AED7322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AED7322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AED7322V is new and unused, you can buy ERA-3AED7322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AED7322V.
| UUL1HR33MCL1GS | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1HR33MCL1GS.pdf | |
| EEU-FC1A392 | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A392.pdf | |
| LGW2D681MELZ40 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2D681MELZ40.pdf | |
| LNT2H332MSEH | 3300µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2H332MSEH.pdf | |
| UPJ1A102MPD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A102MPD.pdf | |
| EMZK160ADA470ME61G | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMZK160ADA470ME61G.pdf | |
| 400BXC2.2MEFCT810X12.5 | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 400BXC2.2MEFCT810X12.5.pdf | |
| ECA-2DM101B | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2DM101B.pdf | |
| MAL215658182E3 | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215658182E3.pdf | |
| 100USC2700MEFCSN30X30 | 2700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 100USC2700MEFCSN30X30.pdf | |
| 53D123G035JT6 | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D123G035JT6.pdf | |
| ECO-S1CP223BA | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 38 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1CP223BA.pdf | |
| ECO-S2GA471EA | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 282 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2GA471EA.pdf | |
| GRM31CR61A106KA01L | 10µF 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31CR61A106KA01L.pdf | |
| GRM033R60J224KE15D | 0.22µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R60J224KE15D.pdf |