| Manufacturer Part Number: | ERA-3AED9531V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 18350 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.53KOHM 0.5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AED9531V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AED9531V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.53k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AED9531V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AED9531V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AED9531V is new and unused, you can buy ERA-3AED9531V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AED9531V.
| EKY-250ELL681MK15S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ELL681MK15S.pdf | |
| UPM1V181MPD6TD | 180µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1V181MPD6TD.pdf | |
| UVZ2A330MPD1TA | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A330MPD1TA.pdf | |
| 16NXA470MEFC10X16 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16NXA470MEFC10X16.pdf | |
| 160RX3020K10X16 | 20µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can | 160RX3020K10X16.pdf | |
| UKL1H680KPDANATD | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H680KPDANATD.pdf | |
| EKMS181VSN152MQ50S | 1500µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS181VSN152MQ50S.pdf | |
| B43601B5227M80 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5227M80.pdf | |
| E36D101LPN982UDA5N | 9800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN982UDA5N.pdf | |
| B43510A128M7 | 1200µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 100 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A128M7.pdf | |
| MAL211036602E3 | 6000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23.8 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL211036602E3.pdf | |
| UPW1V270MDH | 27µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V270MDH.pdf | |
| URU2D330MHD | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU2D330MHD.pdf | |
| C3216X7R2E333M160AA | 0.033µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R2E333M160AA.pdf | |
| C1210C102KCRACTU | 1000pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C102KCRACTU.pdf |