| Manufacturer Part Number: | ERA-3APB132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3APB132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3APB132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3APB132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3APB132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3APB132V is new and unused, you can buy ERA-3APB132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3APB132V.
| UVY2C100MPD | 10µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2C100MPD.pdf | |
| 515D477M050DG8PE3 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D477M050DG8PE3.pdf | |
| MALREKA05KS468E00K | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05KS468E00K.pdf | |
| LGY2G181MELB | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2G181MELB.pdf | |
| ELXM251VSN122MA50S | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM251VSN122MA50S.pdf | |
| LKX2W561MESC50 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2W561MESC50.pdf | |
| E32D160CPN125MEM9M | 1.2F 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D160CPN125MEM9M.pdf | |
| E37L501CPN822MEM9M | 8200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | E37L501CPN822MEM9M.pdf | |
| B43740A4129M | 12000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43740A4129M.pdf | |
| GRM188F51E104ZA01D | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188F51E104ZA01D.pdf | |
| K392K10X7RF53L2 | 3900pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K392K10X7RF53L2.pdf | |
| GRM1885C2A1R1CA01D | 1.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C2A1R1CA01D.pdf | |
| GRM1885C2A3R5CA01D | 3.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C2A3R5CA01D.pdf | |
| CGA3E2X8R2A152M080AE | 1500pF 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X8R2A152M080AE.pdf | |
| GRM219R61E475MA73D | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM219R61E475MA73D.pdf |