| Manufacturer Part Number: | ERA-3ARB152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3ARB152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3ARB152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.5k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3ARB152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3ARB152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3ARB152V is new and unused, you can buy ERA-3ARB152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3ARB152V.
| UMT1C100MDD1TP | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1C100MDD1TP.pdf | |
| AFK226M63X16T-F | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.2 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M63X16T-F.pdf | |
| UKA1A470MDD | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1A470MDD.pdf | |
| UTT0J471MPD1TA | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT0J471MPD1TA.pdf | |
| MALREKB05DE333J00K | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 400 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05DE333J00K.pdf | |
| B43252A127M | 120µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A127M.pdf | |
| 516D228M025QS6AE3 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D228M025QS6AE3.pdf | |
| B43504E2227M62 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2227M62.pdf | |
| LKS1K222MESC | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1K222MESC.pdf | |
| B43254F2108M | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254F2108M.pdf | |
| CGR222T075R4C | 2200µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | CGR222T075R4C.pdf | |
| E92F421VNT182MC80T | 1800µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 52 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F421VNT182MC80T.pdf | |
| 36DY333F075CC2A | 33000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY333F075CC2A.pdf | |
| E32D201HPN333MEM9M | 33000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D201HPN333MEM9M.pdf | |
| B43750A9857M | 850µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 70 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43750A9857M.pdf |