| Manufacturer Part Number: | ERA-3ARB222V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 18568 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3ARB222V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3ARB222V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3ARB222V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3ARB222V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3ARB222V is new and unused, you can buy ERA-3ARB222V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3ARB222V.
| UUR1C101MCL1GS | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1C101MCL1GS.pdf | |
| EMVA6R3ADA471MHA0G | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA6R3ADA471MHA0G.pdf | |
| URS1H010MDD1TD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H010MDD1TD.pdf | |
| UPV1A121MGD1TD | 120µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1A121MGD1TD.pdf | |
| USW0J220MDD1TE | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW0J220MDD1TE.pdf | |
| AHA336M35E16T-F | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA336M35E16T-F.pdf | |
| UCA2V330MHD | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2V330MHD.pdf | |
| B41858C6108M9 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 32 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C6108M9.pdf | |
| EEU-FC1A682SB | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A682SB.pdf | |
| ESMH350VNN472MP30T | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 88 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VNN472MP30T.pdf | |
| MAL204245229E3 | 22µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 6.8 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204245229E3.pdf | |
| EMVH250GDA681MLH0S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 100 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH250GDA681MLH0S.pdf | |
| 757D337M035CG3D | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 257 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 757D337M035CG3D.pdf | |
| B43501C5107M67 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C5107M67.pdf | |
| B43540E2687M87 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2687M87.pdf |