| Manufacturer Part Number: | ERA-3ARW122V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.2KOHM 0.05% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3ARW122V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3ARW122V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.2k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3ARW122V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3ARW122V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3ARW122V is new and unused, you can buy ERA-3ARW122V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3ARW122V.
| EEV-FK1K101Q | 100µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1K101Q.pdf | |
| UZG1HR47MCL1GB | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZG1HR47MCL1GB.pdf | |
| 10YXG2200MEFC16X16 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10YXG2200MEFC16X16.pdf | |
| 350BXW47MEFR12.5X25 | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 350BXW47MEFR12.5X25.pdf | |
| UKL1J330MPD1TD | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J330MPD1TD.pdf | |
| LNU2G562MSEG | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2G562MSEG.pdf | |
| UBY1H222MHL | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 25 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 135°C | UBY1H222MHL.pdf | |
| UVK1H2R2MDD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1H2R2MDD.pdf | |
| 10ML120MEFCT56.3X7 | 120µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML120MEFCT56.3X7.pdf | |
| UWR1A470MCL1GB | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWR1A470MCL1GB.pdf | |
| EKY-100ETD102MH20D | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKY-100ETD102MH20D.pdf | |
| UBT1J330MPD1TA | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1J330MPD1TA.pdf | |
| UTS1H220MDD1TA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1H220MDD1TA.pdf | |
| MAL203690108E3 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203690108E3.pdf | |
| MAL214235222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214235222E3.pdf |