| Manufacturer Part Number: | ERA-3ARW203V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20K OHM 0.05% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3ARW203V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3ARW203V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3ARW203V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3ARW203V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3ARW203V is new and unused, you can buy ERA-3ARW203V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3ARW203V.
| UKW0J331MED1TD | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW0J331MED1TD.pdf | |
| UKL1HR68KDDANATA | 0.68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1HR68KDDANATA.pdf | |
| B41888C7187M | 180µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 116 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C7187M.pdf | |
| 227CKE200M | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.13 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 227CKE200M.pdf | |
| EEU-FC1A472B | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A472B.pdf | |
| B41821A6158M | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A6158M.pdf | |
| 63ZL680MEFCG412.5X40 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63ZL680MEFCG412.5X40.pdf | |
| MALREKB00JL433H00K | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 70 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JL433H00K.pdf | |
| B41890A6158M | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 30 mOhm @ 10kHz 15000 Hrs @ 105°C | B41890A6158M.pdf | |
| MAL205155682E3 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - 3 Lead 53 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205155682E3.pdf | |
| B43508G2827M82 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508G2827M82.pdf | |
| MALIEYN07BD447L02K | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 66 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BD447L02K.pdf | |
| 500R07S160GV4T | 16pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 500R07S160GV4T.pdf | |
| GRM0225C1E6R4WA03L | 6.4pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E6R4WA03L.pdf | |
| GRM0225C1E3R7CDAEL | 3.7pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E3R7CDAEL.pdf |