| Manufacturer Part Number: | ERA-3ARW432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3KOHM 0.05% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3ARW432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3ARW432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3ARW432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3ARW432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3ARW432V is new and unused, you can buy ERA-3ARW432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3ARW432V.
| UMA1E4R7MDD | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1E4R7MDD.pdf | |
| EKZN500ELL101MHB5D | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | EKZN500ELL101MHB5D.pdf | |
| UPW1V152MHD6 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1V152MHD6.pdf | |
| 100TXW82MEFC8X25 | 82µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100TXW82MEFC8X25.pdf | |
| CGS102T200R4C | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 113 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS102T200R4C.pdf | |
| EEU-FC1E270 | 27µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E270.pdf | |
| UVZ1H101MPD1TA | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1H101MPD1TA.pdf | |
| ESMQ500ELL101MHB5D | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ500ELL101MHB5D.pdf | |
| EEU-FC2A390B | 39µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A390B.pdf | |
| SLP222M080C5P3 | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 151 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP222M080C5P3.pdf | |
| ECE-T2EP182FA | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 111 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2EP182FA.pdf | |
| 36DY332F150BC2A | 3300µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY332F150BC2A.pdf | |
| ECO-S1EP333EA | 33000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 20 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1EP333EA.pdf | |
| KMH35VN103M25X45T2 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH35VN103M25X45T2.pdf | |
| B43084A5106M | 10UF 450V 12.5X20 SINGLE END | B43084A5106M.pdf |