| Manufacturer Part Number: | ERA-3ARW623V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 62K OHM 0.05% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3ARW623V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3ARW623V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 62k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3ARW623V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3ARW623V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3ARW623V is new and unused, you can buy ERA-3ARW623V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3ARW623V.
| EEU-FC1J681L | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J681L.pdf | |
| UPS1A471MPD1TD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1A471MPD1TD.pdf | |
| 865080142007 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080142007.pdf | |
| ESMG401ELL100MJ20S | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG401ELL100MJ20S.pdf | |
| 106NPS050MEL | ELECTROLYTIC | 106NPS050MEL.pdf | |
| 100ZLJ33MSU8X11.5 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ33MSU8X11.5.pdf | |
| EEE-1CA470NP | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD | EEE-1CA470NP.pdf | |
| MAL202128151E3 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 850 mOhm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202128151E3.pdf | |
| ELXY160ELL272ML25S | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXY160ELL272ML25S.pdf | |
| SLP123M010A3P3 | 12000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 61 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP123M010A3P3.pdf | |
| 228TMA025M | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 151 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 228TMA025M.pdf | |
| SH222M050ST | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH222M050ST.pdf | |
| 500D478M016GK2A | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D478M016GK2A.pdf | |
| EKMH6R3VRT563MB25T | 56000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 26 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH6R3VRT563MB25T.pdf | |
| MAL211015602E3 | 6000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 24 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL211015602E3.pdf |