| Manufacturer Part Number: | ERA-3ARW683V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 68K OHM 0.05% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3ARW683V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3ARW683V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 68k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3ARW683V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3ARW683V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3ARW683V is new and unused, you can buy ERA-3ARW683V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3ARW683V.
| UCA2G220MHD6TN | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2G220MHD6TN.pdf | |
| EMHK350ADA101MF80G | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EMHK350ADA101MF80G.pdf | |
| 100YXJ330MGC16X25 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXJ330MGC16X25.pdf | |
| UPS1H681MHD1TO | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS1H681MHD1TO.pdf | |
| ECA-1HHG330B | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG330B.pdf | |
| 100ZLH8.2MEFC5X11 | 8.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100ZLH8.2MEFC5X11.pdf | |
| ELXY160ELL821MJ25S | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY160ELL821MJ25S.pdf | |
| MAL201350101E3 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201350101E3.pdf | |
| MAL215959151E3 | 150µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 750 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | MAL215959151E3.pdf | |
| ESMH351VNN681MA45T | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 366 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH351VNN681MA45T.pdf | |
| ESMM500VNN183MA45T | 18000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ESMM500VNN183MA45T.pdf | |
| ECE-T1CA683FA | 68000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 15 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T1CA683FA.pdf | |
| MLS473M5R0EB0A | 47000µF 5V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 30 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS473M5R0EB0A.pdf | |
| UVR2E4R7MPA | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2E4R7MPA.pdf | |
| UHA1H100MHD | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UHA1H100MHD.pdf |