| Manufacturer Part Number: | ERA-3YEB133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3YEB133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3YEB133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3YEB133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3YEB133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3YEB133V is new and unused, you can buy ERA-3YEB133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3YEB133V.
| EEE-HA2A220P | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA2A220P.pdf | |
| UCY2H180MHD3 | 18µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCY2H180MHD3.pdf | |
| UUT0G330MCL1GS | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUT0G330MCL1GS.pdf | |
| TVX1A330MAD | 33µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1A330MAD.pdf | |
| SN330M035ST | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.63 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN330M035ST.pdf | |
| UUN1C102MNQ6ZD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1C102MNQ6ZD.pdf | |
| B43504A2227M7 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2227M7.pdf | |
| B43540A9187M2 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9187M2.pdf | |
| MLP771M150EA1C | 770µF 150V Aluminum Capacitors FlatPack 238 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP771M150EA1C.pdf | |
| MLP332M080EB1D | 3300µF 80V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 44 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP332M080EB1D.pdf | |
| EET-HC2E391HF | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 425 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2E391HF.pdf | |
| UHZ0J222MPM6 | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHZ0J222MPM6.pdf | |
| GMK325AB7106MM-T | 10µF 35V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GMK325AB7106MM-T.pdf | |
| GJM0335C1E3R3CB01D | 3.3pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E3R3CB01D.pdf | |
| C2012JB1V106K125AC | 10µF 35V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012JB1V106K125AC.pdf |