| Manufacturer Part Number: | ERA-3YEB221V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 220 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3YEB221V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3YEB221V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3Y Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 220 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3YEB221V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3YEB221V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3YEB221V is new and unused, you can buy ERA-3YEB221V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3YEB221V.
| EKY-100ELL102MH20D | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKY-100ELL102MH20D.pdf | |
| UBY1H182MHL6TN | 1800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 32 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 135°C | UBY1H182MHL6TN.pdf | |
| LQR2V272MSEF | 2700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2V272MSEF.pdf | |
| UVK2V3R3MPD1TA | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2V3R3MPD1TA.pdf | |
| B43252A2337M | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A2337M.pdf | |
| B43305A5686M | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.99 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5686M.pdf | |
| MALREKB00KL322S00K | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00KL322S00K.pdf | |
| E81D161VNN331MQ25N | CAP ALUM 330UF 160V RADIAL | E81D161VNN331MQ25N.pdf | |
| B41695A8687Q7 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 125°C | B41695A8687Q7.pdf | |
| E82D500VNN103MA35T | 10000µF 50V Aluminum Capacitors 28.9 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E82D500VNN103MA35T.pdf | |
| E36D500LPN822TC48M | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500LPN822TC48M.pdf | |
| B41041A2228M | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A2228M.pdf | |
| B41041A9337M | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A9337M.pdf | |
| TMK107BBJ475KA-T | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | TMK107BBJ475KA-T.pdf | |
| CGA3E1X7R1V334K080AD | 0.33µF 35V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E1X7R1V334K080AD.pdf |