| Manufacturer Part Number: | ERA-3YEB223V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24308 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3YEB223V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3YEB223V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3Y Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3Y | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3YEB223V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3YEB223V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3YEB223V is new and unused, you can buy ERA-3YEB223V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3YEB223V.
| LLG2D102MELA35 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2D102MELA35.pdf | |
| UFW1A333MRD | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1A333MRD.pdf | |
| LNX2V822MSEJ | 8200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2V822MSEJ.pdf | |
| 860010578019 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010578019.pdf | |
| MAL213838229E3 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.1 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213838229E3.pdf | |
| EET-UQ2D122DA | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2D122DA.pdf | |
| UFW2A010MDD | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW2A010MDD.pdf | |
| UHV1E102MPD1TD | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1E102MPD1TD.pdf | |
| 10YXF10000MEFCGC18X35.5 | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 10YXF10000MEFCGC18X35.5.pdf | |
| B43504A9686M67 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.29 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9686M67.pdf | |
| SLP822M050E7P3 | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 57 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP822M050E7P3.pdf | |
| MAL215959101E3 | 100µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.11 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | MAL215959101E3.pdf | |
| 827LBB160M2CE | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 202.18 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 827LBB160M2CE.pdf | |
| 381LQ681M350A042 | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ681M350A042.pdf | |
| CGS214U050X5R | 210000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 4 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS214U050X5R.pdf |