| Manufacturer Part Number: | ERA-3YEB432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3YEB432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3YEB432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 4.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3YEB432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3YEB432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3YEB432V is new and unused, you can buy ERA-3YEB432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3YEB432V.
| UMA1E100MDD1TP | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1E100MDD1TP.pdf | |
| UWF1V6R8MCL1GB | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWF1V6R8MCL1GB.pdf | |
| 515D475M063JA6AE3 | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D475M063JA6AE3.pdf | |
| MALREKA00BA247JM0K | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.82 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00BA247JM0K.pdf | |
| UHD0J152MPD | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD0J152MPD.pdf | |
| 450BXC4R7MEFCT78X20 | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can | 450BXC4R7MEFCT78X20.pdf | |
| UTS0J331MPD1TD | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS0J331MPD1TD.pdf | |
| MAL215038471E3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL215038471E3.pdf | |
| 180USC470MEFCSN20X35 | 470µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 180USC470MEFCSN20X35.pdf | |
| 200MXC470MEFCSN22X35 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXC470MEFCSN22X35.pdf | |
| 600D157F060DL4 | 150µF 60V Aluminum Capacitors Axial, Can 1 Ohm @ 120Hz | 600D157F060DL4.pdf | |
| MLP842M035EA0A | 8400µF 35V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 59 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP842M035EA0A.pdf | |
| B43454A9478M | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 42 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43454A9478M.pdf | |
| B41044A2478M | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41044A2478M.pdf | |
| CC0805JRNPO9BN470 | 47pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805JRNPO9BN470.pdf |