| Manufacturer Part Number: | ERA-3YEB911V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 15261 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3YEB911V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3YEB911V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3Y Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3Y | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 910 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3YEB911V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3YEB911V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3YEB911V is new and unused, you can buy ERA-3YEB911V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3YEB911V.
| MAL214699806E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 125°C | MAL214699806E3.pdf | |
| LGX2E471MELB25 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2E471MELB25.pdf | |
| UPM2A1R5MDD1TD | 1.5µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM2A1R5MDD1TD.pdf | |
| 860020578017 | 820µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020578017.pdf | |
| 860240574004 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 860240574004.pdf | |
| UWF1C680MCL1GS | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWF1C680MCL1GS.pdf | |
| 50SGV100M8X10.5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 50SGV100M8X10.5.pdf | |
| UMW1V100MDD | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1V100MDD.pdf | |
| MALREKB00PB133ON0K | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.38 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00PB133ON0K.pdf | |
| EKYB100ELL272MJ30S | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYB100ELL272MJ30S.pdf | |
| SLP153M025E5P3 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP153M025E5P3.pdf | |
| MAL204243339E3 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.5 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204243339E3.pdf | |
| B43540B2477M60 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B2477M60.pdf | |
| ESMH160VSN273MR35T | 27000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH160VSN273MR35T.pdf | |
| MALIEYH07LC447H02K | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 76 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LC447H02K.pdf |