| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB1130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 113 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB1130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB1130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 113 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB1130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB1130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB1130V is new and unused, you can buy ERA-6AEB1130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB1130V.
| UPJ2A561MHD | 560µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2A561MHD.pdf | |
| 860080480026 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080480026.pdf | |
| 50MS510MEFCT56.3X5 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS510MEFCT56.3X5.pdf | |
| 25MH522MEFC6.3X5 | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25MH522MEFC6.3X5.pdf | |
| 250BXC33MEFCG412.5X20 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 250BXC33MEFCG412.5X20.pdf | |
| EKY-500ELL332MM40S | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can | EKY-500ELL332MM40S.pdf | |
| EEU-TA1H471B | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1H471B.pdf | |
| 53D271F250KJ6 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D271F250KJ6.pdf | |
| MAL210258331E3 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 386 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210258331E3.pdf | |
| E32D350HPN823MC92M | 82000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7.9 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D350HPN823MC92M.pdf | |
| 36DY332F450DD2D | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 36 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 36DY332F450DD2D.pdf | |
| HVMLS162M075EA0A | 1600µF 75V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 76 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS162M075EA0A.pdf | |
| C2012X7R1C155K125AB | 1.5µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7R1C155K125AB.pdf | |
| GRM2165C1H392GA01D | 3900pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM2165C1H392GA01D.pdf | |
| C315C223K5R5TA | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | C315C223K5R5TA.pdf |