| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB114V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB114V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB114V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB114V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB114V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB114V is new and unused, you can buy ERA-6AEB114V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB114V.
| LNR2D222MSE | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR2D222MSE.pdf | |
| UKW1E221MPD1TD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E221MPD1TD.pdf | |
| ESRG160ETC101MF07D | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESRG160ETC101MF07D.pdf | |
| ELXZ630ELL390MF15D | 39µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXZ630ELL390MF15D.pdf | |
| USF1A470MDD | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1A470MDD.pdf | |
| 16ZLJ680MT810X12.5 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 16ZLJ680MT810X12.5.pdf | |
| B41252B4109M | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B4109M.pdf | |
| EKMH181VND222MA50T | 2200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 113 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH181VND222MA50T.pdf | |
| B41607A8118M | 1100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41607A8118M.pdf | |
| 600D107G050DJ4 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D107G050DJ4.pdf | |
| MAL216358681E3 | 680µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 180 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216358681E3.pdf | |
| B43584D5158M | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 66 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584D5158M.pdf | |
| E37X421CPN103MEM9M | 10000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X421CPN103MEM9M.pdf | |
| GRM42A7U3F680JW31L | 68pF 3150V (3.15kV) Ceramic Capacitor U2J 1808 (4520 Metric) 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) | GRM42A7U3F680JW31L.pdf | |
| C3216JB1H475M085AB | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216JB1H475M085AB.pdf |