| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB1213V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 13795 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 121K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB1213V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB1213V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 121k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB1213V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB1213V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB1213V is new and unused, you can buy ERA-6AEB1213V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB1213V.
| SLPX222M100C7P3 | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 121 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX222M100C7P3.pdf | |
| ELXY100ELL102MJ20S | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY100ELL102MJ20S.pdf | |
| ULV2D180MNL1GS | 18µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | ULV2D180MNL1GS.pdf | |
| B43851F2335M | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851F2335M.pdf | |
| UMP1E3R3MDD1TE | 3.3µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1E3R3MDD1TE.pdf | |
| USP1C100MDD1TP | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1C100MDD1TP.pdf | |
| 337RZM050M1020 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 603 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 337RZM050M1020.pdf | |
| MALREKE00DC322F00K | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 723 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00DC322F00K.pdf | |
| UHD1H331MPD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD1H331MPD.pdf | |
| 63TXW150MEFC6.3X40 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 63TXW150MEFC6.3X40.pdf | |
| EKY-6R3ELL682MK40S | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKY-6R3ELL682MK40S.pdf | |
| B43866A4685M | 6.8µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 61.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | B43866A4685M.pdf | |
| MAL202128221E3 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 614 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202128221E3.pdf | |
| B43508B9187M67 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 680 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9187M67.pdf | |
| B43540A9337M82 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9337M82.pdf |