| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB133V is new and unused, you can buy ERA-6AEB133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB133V.
| EEE-FKC470UAR | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FKC470UAR.pdf | |
| 50MS74.7MEFC4X7 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS74.7MEFC4X7.pdf | |
| ESG336M450AM2AA | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.3 Ohm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | ESG336M450AM2AA.pdf | |
| MAL216050479E3 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | MAL216050479E3.pdf | |
| 861141484009 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 861141484009.pdf | |
| LQR2W182MSEF | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2W182MSEF.pdf | |
| ELXV100ELL102MJ20S | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV100ELL102MJ20S.pdf | |
| UCM0J331MCL1GS | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM0J331MCL1GS.pdf | |
| 515D227M050CD6AE3 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D227M050CD6AE3.pdf | |
| ELXY630EMC221MK20S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXY630EMC221MK20S.pdf | |
| 80TXW220MEFC8X50 | 220µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80TXW220MEFC8X50.pdf | |
| UHV1A472MHD6 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A472MHD6.pdf | |
| 350BXC68MEFCGC18X25 | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 350BXC68MEFCGC18X25.pdf | |
| 30D107M050DH2 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D107M050DH2.pdf | |
| 678D337M010CD4D | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 350 mOhm @ 20Hz 3000 Hrs @ 105°C | 678D337M010CD4D.pdf |