| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB1543V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 154K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB1543V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB1543V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 154k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB1543V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB1543V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB1543V is new and unused, you can buy ERA-6AEB1543V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB1543V.
| EEE-FK1C221AP | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1C221AP.pdf | |
| UCX1E821MNQ1MS | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 70 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1E821MNQ1MS.pdf | |
| UVY2W220MHD1TO | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2W220MHD1TO.pdf | |
| LLS1K152MELZ | 1500µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1K152MELZ.pdf | |
| UVR2DR47MED1TA | 0.47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2DR47MED1TA.pdf | |
| UHD0J332MHD1TO | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD0J332MHD1TO.pdf | |
| B41858D7158M | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 30 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D7158M.pdf | |
| 200MXC330MEFCSN22X30 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXC330MEFCSN22X30.pdf | |
| EKXJ201ELL561MM50S | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ201ELL561MM50S.pdf | |
| B43252D4227M | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252D4227M.pdf | |
| 500D478M010GH2A | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D478M010GH2A.pdf | |
| B43505C9157M60 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 590 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C9157M60.pdf | |
| B43305F2108M67 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2108M67.pdf | |
| 36DX242G050AA2A | 2400µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX242G050AA2A.pdf | |
| E32D401HPN202QDD0M | 2000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D401HPN202QDD0M.pdf |