| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB1910V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 191 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB1910V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB1910V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 191 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB1910V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB1910V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB1910V is new and unused, you can buy ERA-6AEB1910V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB1910V.
| UUD1H470MCL1GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1H470MCL1GS.pdf | |
| SK101M100ST | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.06 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK101M100ST.pdf | |
| UMF1A330MDD1TP | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1A330MDD1TP.pdf | |
| EFL-6R3ELL101MF05D | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-6R3ELL101MF05D.pdf | |
| UUX2C180MNL1GS | 18µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUX2C180MNL1GS.pdf | |
| LGR2E102MELC45 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2E102MELC45.pdf | |
| MAL216099601E3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1250 Hrs @ 150°C | MAL216099601E3.pdf | |
| UFG1H100MDM1TA | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H100MDM1TA.pdf | |
| 337RZM025M1013 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 804 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 337RZM025M1013.pdf | |
| AVS476M35E16B-F | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS476M35E16B-F.pdf | |
| MAL204864332E3 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204864332E3.pdf | |
| B43821A9686M | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.8 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A9686M.pdf | |
| 630D106M050BB2A | 10µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | 630D106M050BB2A.pdf | |
| MAL215717271E3 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 770 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215717271E3.pdf | |
| E36D750HPN473TDE3M | 47000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750HPN473TDE3M.pdf |