| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB2103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 210K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB2103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB2103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 210k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB2103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB2103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB2103V is new and unused, you can buy ERA-6AEB2103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB2103V.
| UCS2C470MPD1TD | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UCS2C470MPD1TD.pdf | |
| UUD1V270MCL1GS | 27µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1V270MCL1GS.pdf | |
| B41231A7159M | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231A7159M.pdf | |
| UPW0J153MHD | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW0J153MHD.pdf | |
| 335RSS050M | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 50.238 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 335RSS050M.pdf | |
| 50YXH100MEFCTA8X11.5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 50YXH100MEFCTA8X11.5.pdf | |
| SH470M010ST | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.21 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH470M010ST.pdf | |
| 25SGV220M8X10.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 25SGV220M8X10.5.pdf | |
| EMZE6R3ADA471MHA0G | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C | EMZE6R3ADA471MHA0G.pdf | |
| 6.3ZL5600MEFCGC16X20 | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 6.3ZL5600MEFCGC16X20.pdf | |
| 511D106M100BB4I | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 14.63 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D106M100BB4I.pdf | |
| 601D506G060FE2 | 50µF 60V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D506G060FE2.pdf | |
| UHE1C152MHT6 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1C152MHT6.pdf | |
| 380LX102M250K052 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX102M250K052.pdf | |
| C1005C0G1H150F050BA | 15pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005C0G1H150F050BA.pdf |