| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB2211V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB2211V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB2211V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.21k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB2211V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB2211V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB2211V is new and unused, you can buy ERA-6AEB2211V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB2211V.
| EKYB101ELL101MJ20S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB101ELL101MJ20S.pdf | |
| UPW1E560MDD | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1E560MDD.pdf | |
| UBT2A331MHD | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT2A331MHD.pdf | |
| 860130575006 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 860130575006.pdf | |
| UWD0J471MCL1GS | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UWD0J471MCL1GS.pdf | |
| AFK106M80E16B-F | 10µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.4 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK106M80E16B-F.pdf | |
| AFC477M16G24T-F | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 600 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC477M16G24T-F.pdf | |
| MAL213690105E3 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL213690105E3.pdf | |
| B43252A6476M | 47µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A6476M.pdf | |
| 600D256G060DD4 | 25µF 60V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D256G060DD4.pdf | |
| MAL209577102E3 | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 99 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209577102E3.pdf | |
| E36D500HPN124MDA5M | 120000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.6 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D500HPN124MDA5M.pdf | |
| M39018/06-0070M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/06-0070M.pdf | |
| ERHA501LGC822MFK0M | 8200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERHA501LGC822MFK0M.pdf | |
| B41828A2109M | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A2109M.pdf |