| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB2262V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB2262V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB2262V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.6k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB2262V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB2262V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB2262V is new and unused, you can buy ERA-6AEB2262V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB2262V.
| EGXE401ELL4R7MJ20S | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EGXE401ELL4R7MJ20S.pdf | |
| UVY2D4R7MED1TD | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2D4R7MED1TD.pdf | |
| MALREKB05AA168L00K | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 15.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05AA168L00K.pdf | |
| SK2R2M400ST | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.63 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK2R2M400ST.pdf | |
| ULT2W5R6MNL1GS | 5.6µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | ULT2W5R6MNL1GS.pdf | |
| B41858C6128M9 | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 48 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C6128M9.pdf | |
| UEP1J331MHD | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1J331MHD.pdf | |
| B41695A277Q9 | 270µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 275 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 125°C | B41695A277Q9.pdf | |
| B43501C2108M | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C2108M.pdf | |
| MALIEYH07CB518F02K | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07CB518F02K.pdf | |
| 600L1R2BT200T | 1.2pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 600L1R2BT200T.pdf | |
| C3216C0G1H153J060AA | 0.015µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216C0G1H153J060AA.pdf | |
| C350C225M1U5TA | 2.2µF 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) | C350C225M1U5TA.pdf | |
| CGA1A2C0G1H030C030BA | 3pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CGA1A2C0G1H030C030BA.pdf | |
| C1005NP01H471J050BA | 470pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005NP01H471J050BA.pdf |