| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB3242V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB3242V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB3242V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 32.4k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB3242V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB3242V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB3242V is new and unused, you can buy ERA-6AEB3242V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB3242V.
| B43504A5477M | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5477M.pdf | |
| LGL2G271MELZ35 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGL2G271MELZ35.pdf | |
| UMT1HR33MDD1TP | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1HR33MDD1TP.pdf | |
| UMF1A330MDD1TP | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1A330MDD1TP.pdf | |
| B41821A5108M | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 270 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A5108M.pdf | |
| EGXE800ELL330MJC5S | 33µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | EGXE800ELL330MJC5S.pdf | |
| MALREKV00DC133OG0K | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.4 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DC133OG0K.pdf | |
| 397KXM063M | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 425.1 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 397KXM063M.pdf | |
| 510D337M6R3CG3D | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 510D337M6R3CG3D.pdf | |
| B41789K5338Q001 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 31 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41789K5338Q001.pdf | |
| 381EL102M200A032 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL102M200A032.pdf | |
| CC1206ZKY5V7BB106 | 10µF 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206ZKY5V7BB106.pdf | |
| CBR04C829B1GAC | 8.2pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CBR04C829B1GAC.pdf | |
| C3225JB1E106K250AA | 10µF 25V Ceramic Capacitor JB 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225JB1E106K250AA.pdf | |
| CL10C080CB8NNNC | 8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C080CB8NNNC.pdf |