| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB3243V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 324K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB3243V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB3243V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 324k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB3243V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB3243V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB3243V is new and unused, you can buy ERA-6AEB3243V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB3243V.
| ELXZ160ELL471MJC5S | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXZ160ELL471MJC5S.pdf | |
| UPJ0J681MPD6TD | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ0J681MPD6TD.pdf | |
| LNT2D682MSE | 6800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2D682MSE.pdf | |
| 860160378037 | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160378037.pdf | |
| 860080780025 | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080780025.pdf | |
| UHW2A101MHD6TO | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW2A101MHD6TO.pdf | |
| ESMQ161VSN152MQ40S | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161VSN152MQ40S.pdf | |
| UPJ1J471MHD | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1J471MHD.pdf | |
| ELXV800ELL391MK40S | 390µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV800ELL391MK40S.pdf | |
| B43866A1336M | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | B43866A1336M.pdf | |
| MAL211838228E3 | 2.2µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 51 Ohm 4000 Hrs @ 125°C | MAL211838228E3.pdf | |
| SLP821M200E5P3 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP821M200E5P3.pdf | |
| B43501A107M62 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.33 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A107M62.pdf | |
| B43254C5157M | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254C5157M.pdf | |
| 381LX271M450K042 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX271M450K042.pdf |