| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB3323V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9052 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 332K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB3323V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB3323V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 332k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB3323V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB3323V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB3323V is new and unused, you can buy ERA-6AEB3323V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB3323V.
| 450VXH180MEFCSN25X30 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 450VXH180MEFCSN25X30.pdf | |
| UVP1E330MED1TD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1E330MED1TD.pdf | |
| AFK107M25E16T-F | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK107M25E16T-F.pdf | |
| UHM1A102MPD6 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHM1A102MPD6.pdf | |
| LNT1J154MSE | 150000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1J154MSE.pdf | |
| EET-HC2V681KF | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2V681KF.pdf | |
| 450WXA22MEFCGC16X20 | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 450WXA22MEFCGC16X20.pdf | |
| 160VXR390MEFCSN25X25 | 390µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 160VXR390MEFCSN25X25.pdf | |
| 16VXG15000MEFCSN30X30 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 16VXG15000MEFCSN30X30.pdf | |
| MAL205674153E3 | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 44 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205674153E3.pdf | |
| MAL215946151E3 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.4 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215946151E3.pdf | |
| B43508B5337M80 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5337M80.pdf | |
| 600D686F020KD4 | 68µF 20V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.274 Ohm @ 120Hz | 600D686F020KD4.pdf | |
| 101472U050AC1A | ALUM-SCREW TERMINAL | 101472U050AC1A.pdf | |
| SMH25VN223M25X50T2 | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | SMH25VN223M25X50T2.pdf |